true

ویژه های خبری

true
    امروز چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳

بدن زنان ویژگی‌های شگفت انگیز و منحصر به فردی دارد. نه تنها قادر به خلق و به دنیا آوردن زندگی جدیدی است، بلکه به خاطر نوسانات هورمونی دستخوش تغییرات زیادی می‌شود. علاوه بر این ها، حقایق بسیار جالب زیاد دیگری هم درباره‌ی بدن زنان وجود دارد که بسیاری از افراد از آن‌ها بی خبرند. در ادامه با تعدادی از حقایق آشنا خواهیم شد.

بدن زنان ویژگی‌های شگفت انگیز و منحصربفردی دارد. نه تنها قادر به خلق و به دنیا آوردن زندگی جدیدی است، بلکه به خاطر نوسانات هورمونی دستخوش تغییرات زیادی می‌شود. علاوه بر این ها، حقایق بسیار جالب زیاد دیگری هم درباره‌ی بدن زنان وجود دارد که بسیاری از افراد از آن‌ها بی خبرند.

در ادامه با تعدادی از حقایق آشنا خواهیم شد.

۱- زنان درک متفاوتی از دنیا دارند

ویژگی های عجیب بدن زنان که شاید خود نیز از آن ها بی خبر باشند

زنان طیف وسیع تری از رنگ‌ها را می‌بینند. آن‌ها نه تنها می‌توانند رنگ‌های بیشتری را نام ببرند، بلکه می‌توانند تفاوت‌های جزئی در رنگ‌ها را هم تشخیص دهند. احتمال کور رنگی هم در میان زنان کمتر است.

تعداد پرز‌های چشایی زبان در زنان بیشتر از در مردان است. زنان در دوران بارداری مزه‌ها را با شدتی بیشتر از معمول احساس می‌کنند.

زنان سلول‌های مغزی بیشتری در قسمت پیاز بویایی مغز دارند. این بخش از معز به بویایی اختصاص دارد و احتمالاً به همین دلیل است که آن‌ها از بویایی قوی تری به نسبت مردان برخوردارند.

۲- تفاوت‌های فیزیکی جالبی میان زنان و مردان وجود دارد

ویژگی های عجیب بدن زنان که شاید خود نیز از آن ها بی خبر باشند

متأسفانه زنان باید بیشتر به دندانپزشک سر بزنند، چون احتمال پوسیدگی دندان‌ها در آن‌ها بیشتر از مردان است. تغییرات هورمونی و کمتر بودن میزان بزاق دهان ممکن است علت این مسأله باشد.

زنان معمولاً فشار خون پایین تری نسبت به مردان دارند.

به طور کلی، زنان مردمک چشم بزرگ تری در مقایسه با مردان دارند.

ویژگی های عجیب بدن زنان که شاید خود نیز از آن ها بی خبر باشند

چربی بدن زنان معمولاً دور ران، باسن و شکم جمع می‌شود تا اندام‌های تناسلی آن‌ها و نیز فرزندشان در دوران بارداری حفظ شود. در مردان، اما وقتی وزن بالا می‌رود، چربی‌ها اغلب در قسمت شکم جمع می‌شوند.

گرچه تستوسترون را اغلب هورمونی مردانه می‌دانند، اما بدن زنان هم آن را تولید می‌کند، فقط در مقادیری کمتر. زنان برای چیز‌های مختلفی از جمله برخورداری از استخوان‌هایی سالم به آن نیاز دارند.

زنان دستگاه ایمنی قوی تری در مقایسه با مردان دارند که علت آن هورمون جنسی زنانه یعنی استروژن است.

شاید یکی از دلایل اینکه زنان عمر طولانی تری نسبت به مردان دارند هم همین موضوع باشد.

ویژگی های عجیب بدن زنان که شاید خود نیز از آن ها بی خبر باشند

بدن زنان از انعطاف پذیری بیشتری در مقایسه با بدن مردان برخوردار است. علت آن ساختار بدنی زنان است که این امکان را به آن‌ها می‌دهد تا راحت‌تر بتوانند در دوران بارداری فرزند خود را حمل کنند.

احتمال دچار شدن به سکسکه در زنان کمتر از مردان از است. حتی وقتی هم دچار سکسکه شوند، احتمالش بیشتر است که ظرف مدت کوتاه تری از آن خلاص شوند.

اغلب زنان سینه‌های متقارنی ندارند. بر اساس تحقیقات در اغلب موارد، سینه‌ی چپ آن‌ها بزرگ‌تر از سینه‌ی راست شان است.

۳- تفاوت‌های حیرت انگیزی هم میان مغز زنان و مردان وجود دارد

ویژگی های عجیب بدن زنان که شاید خود نیز از آن ها بی خبر باشند

گرچه مغز زنان اندکی کوچک از مغز مردان است، اما این به معنای کمتر بودن هوش آن‌ها نیست. در حقیقت، کوچک‌تر بودن مغز این امکان را فراهم می‌کند که ارتباطات مغزی بیشتری برقرار شود و نسبت ماده‌ی خاکستری مغز به ماده‌ی سفید مغز هم بالاتر باشد.

مغز زنان به گونه‌ای است که باعث می‌شود آن‌ها جزئیات کوچک را بهتر به خاطر بسپارند. بر اساس تحقیقات، زنان بهتر می‌توانند به خاطر بیاورند که چیزی را کجا گذاشتند، یا اینکه در یک مکالمه دقیقاً چه حرفی زده شد.

منبع: روزیاتو

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ajax-loader