true

ویژه های خبری

true
    امروز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
واکنش رئیس شورای شهر برازجان، پس از لغو شدن سومین جلسه انتخابات کمیسیون های شهری:

دشتستان بزرگ: سومین نشست انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون های شهری شورای شهر برازجان، امروز در حالی برگزار شد، که پیش از این، دو نشست گذشته به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا، مانند جلسه امروز، لغو شده بود.

به گزارش دشتستان بزرگ، رئیس جدید شورای شهر برازجان نیز با انتقاد از عدم حضور اعضا و لغو شدن مکرر این جلسات گفت: بنده به عنوان وکیل شورای شهر برازجان حضور و عدم حضور اعضای شورا را به مسئولین ذیصلاح گزارش می دهم، جدا از بحث کمیسیون ها مکاتبات مردمی داشته و جدا از بحث چالش های موجود در خصوص قبول داشتن و عدم قبول داشتن ریاست شورا، احترام به رای هم و حرمت رای خودمان را باید داشته باشیم.

ارسطو قائدی برازجانی افزود: برگزاری این جلسات، وظیفه قانونی من بوده و اعضای شورا اگر برای عدم حضور خود دلیل موجه داشته باشند می پذیریم و اگر غیر موجه باشد راه های قانونی خود را دارد، این وسط مردم و شهروندان ضرر می کنند.

وی ادامه داد: وارد جزئیات نمی شوم که چرا جلسات شکل نمی گیرد، قضاوت را به مردم می سپارم، سال اول و دوم رئیس و نایب رئیس مشخص شد، رای گیری شد، سال دوم کاندید شدم، رای نیاوردم و ریاست را تحویل دادم اما در جلسات حضور یافته و در کنار دوستان شورایی بودم، در مصاحبه های مختلفی که در دو هفته اخیر داشتم از شهردار حمایت کامل داشته و حمایت من از باب حمایت از رای دوستان شورایی است، من به قدوسی رای نداده اما به رای دوستان خود احترام گذاشته ام.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ رئیس شورای شهر برازجان اظهار داشت: هیئت رئیسه تعیین شده و اعلام عمومی شده است، اگر من صلاحیت نداشته باشم بحث دیگری دارد، من تابع قانون بوده اما اگر جلسات را به حد نصاب نرسانده و دلایلی وجود دارد، دلایل را باید بشنویم و اعلام شود به این دلیل قاعدی را قبول نداریم من می پذیرم.

ارسطو قاعدی اذعان داشت: من مرد قانون هستم، به زور اینجا ماندن نخواهد ماند، اگر عضو شورایی از حضور من در ریاست شورا ناراضی است، شفاف جلوی مردم گفته شود صلاحیت به فلان دلیل نداشته و من استعفا می دهم.

وی خطاب به اعضای شورای این شهر گفت: چرا با مردم حرف نمی زنید، دلیل آورده و اگر مشکلاتی وجود دارد مطرح کنید تا من از ریاست که چیزی نیست، از شورا بروم، روزی اعتصامی در شورای شهر برازجان بوده و اکنون من در آن جایگاه قرار گرفته ام لذا رفتارهایمان باید به گونه ای باشد که ابهامی برای شهروندان ایجاد نشود.

رئیس شورای شهر برازجان ادامه داد: اگر موردی هست، اشاره کرده و بگویید شما صلاحیت این را ندارید، من هم بدون هیچ درنگی خواهم رفت، اگر امروز هستم بخاطر وحدتی بوده که دوست داشتم بین اعضای شورای شهر باشد.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ ارسطو قاعدی برازجانی اظهار داشت: کسانی که ادعای ریاست در این دوره را داشته می توانند از مردم بپرسند حتی من به دنبال رایزنی کمیسیون خاصی هم نبودم، ما برای خدمت و نه برای زراندوزی و جمع آوری مال آمده ایم، دوستانی که تشریف نیاورده بیایید حرف بزنید اگر دلیل قانع کننده آوردید می پذیرم و استعفای خود را خیلی وقت است که تحویل داده ام جلسه تشکیل داده تا به استعفای من رسیدگی شود و رئیس جدید جایگزین من شود.

وی تصریح کرد: شاید فردی حب ریاست را داشته باشد اما من ۶ ماه سرپرست شهرداری بوده و خدمت کرده ام، رئیس شورا بوده و دیگر حب آن را ندارم چرا که آن را قبلا حس کرده ام، من قصد ریاست نداشته و در شرایطی مجبور شدم کاندید شده تا بحث تمام شود، دوستان بیایید جلوی مردم صحبت کرده و حرف بزنید، با این جا و آنجا صحبت کردن ها راه به جایی نبرده و من اینگونه کنار نمی روم.

رئیس شورای شهر برازجان افزود: برای تک تک موجودی زندگی و دارایی خود زحمت کشیده ام، ملک، املاک و ورودی حساب مشخص بوده و بگویند صلاحیت نداری، استعفا می دهم، البته استعفا داده ام و به یکی از دوستان امانتدار تحویل داده ام، جلسه باید شکل گرفته تا به استعفای من رسیدگی شود، شاید بگویند قائدی نباش، من می پذیرم، انسانی بسیار منطقی هستم، بسیار منطقی بوده و لجبازی ندارم، کینه توز نبوده و دو دستی میز را نمی چسبم.

ارسطو قاعدی برازجانی اضافه کرد: با فشار هایی که بر من وجود داشته باید بروم، اما امانت دار مردم بوده و از حق خود استفاده کرده ام، تاییده من آمده و سر و دست من بالا است، هیچ مشکلی نیز نداشته ام، اگر امروز دوستان اعلام کنند شما صلاحیت ندارید، استعفا داده ام و من انتظار دارم خود اعضای شورا تایید کنند.

وی خاطرنشان کرد: حقوق ما از شورا ۷.۹۰۰ است ولی همین امضای استشهاد ساعت ۲ شب آرامش من و خانواده را به هم زده اما وظیفه من بوده ووپیگیر هستم.

به گزارش دشتستان بزرگ رئیس شورای شهر برازجان گفت: در مصاحبه های قبلی از شهردار منتخب حمایت کرده و امروز هم حمایت می کنم اما اگر عملکرد وی در چهارچوب قانون باشد، از شهردار و دبیر خانه سوال بگیرید در چند روز گذشته چند نامه رفته است، ما برای اصلاح آمده و وظیفه داشته که پیگیر اصلاح امور باشیم، ما که نمی خواهیم شهرداری قفل شود، باید تک تک اعضا حرمت و کرامتشان حفظ شود.

قاعدی برازجانی افزود: شهردار برازجان منتخب ۴ نفر بوده من به قدوسی رای نداده و باز هم رای نمی دهم اما این را یاد گرفته که به رای همکاران خود احترام بگذارم.

وی اضافه کرد: به من گفته اند که چرا صراحتا از شهردار حمایت می کنید اما من وظیفه دارم به منتخب مردم احترام گذاشته و اگر جایی ضعفی دیده شود من نیز رای مخالفت خود را می نویسم.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ رئیس شورای اسلامی شهر برازجان اظهار داشت: به عنوان مثال چرا باید پسماند شهرداری برازجان خارج از محدوده برود، اگر اتفاقی رخ دهد آیا شهردار پاسخگو است؟ آقای شهردار، این مشکل باید اصلاح شده و در محدوده شهر باشد، این مسئله و خطر آن باید حل شود، برای اصلاح امور آمده ایم، موارد دیگری نیز هست که اگر نیاز باشد پیگیری می کنم، ما شورا هستیم و وظیفه نظارتی داریم، شهردار مقام اجرایی شهر بوده و تصمیم درست را برای اجرا می گیرد.

ارسطو قائدی برازجانی افزود: مورد بدون حاشیه ای را گفتم اگر لازم باشد مواردی که احتمال حاشیه آن وجود داشته باشد را نیز می گوییم، ما امانتدار مردم بوده و رفتار خود را باید تنظیم کرده تا به صلاح شهر ما باشد.

وی اضافه کرد: حقوق پرسنل شهرداری بالا بوده اما ارزش افزوده بالایی نیز داریم، از شهرداری خواسته ام گزارش مالی ماهیانه را داده تا مردم از خدمات شهرداری آگاه شوند، مردم بدانند پول ها حیف و میل نمی شود، من آب روی آتش بوده و هنوز نیز هستم، تذکر اول هفته گذشته و تذکر دوم به شهردار برازجان برای اصلاح امروز است.

رئیس شورای اسلامی شهر برازجان تصریح کرد: ما با تمام توان و قدرت کنار شهردار بوده تا موارد اصلاح شود، شهردار تعامل را پیشه کنند و تقابلی در کار نباشد، همانطور که در گذشته در شورا انتقاد کرده و اصلاح را خواسته ایم، امروز نیز اصلاح را می خواهیم، در بین مردم نیز حمایت کرده و امید است ایشان بد برداشت نکنند، شاید مواردی را ما اشتباه کرده باشیم جواب ما کتبا داده شود، در اسرع وقت نشستی با رسانه ها خواهم داشت و گزارش را خواهم داد.

به گزارش دشتستان بزرگ ارسطو قائدی برازجانی اظهار داشت: شنیدم که گفتند قائدی انقلابی نیست اما زمانی که خیلی ها ترس داشتند من چه کارهایی کرده تا تابلوی شهدا ابتدای شهر برازجان نصب شود، امیدوارم توصیه های برادر کوچک خود را شنیده و پاسخ بدهند که چرا نمی آیند دلیل آورده تا من نیز بروم و عطایش را به لقایش ببخشم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ajax-loader