true

ویژه های خبری

true
    امروز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲

دشتستان بزرگ- حسین سوزنده: فرماندار دشتستان اظهار داشت: در حوزه های مختلف سعی کردیم اشراف خود را داشته باشیم، در حوزه های ورزش و جوانان، تاریخ و تمدن، فرهنگ (نگاه به کانون ها و مساجد) و کتابخانه ها نگاه های ویژه ای شده است اما متأسفانه آنگونه که باید در حوزه هنرمندان و ارشاد تمرکز نکرده ایم.

به گزارش دشتستان بزرگ، احمد بنافی در جمع هنرمندان این شهرستان گفت: سال گذشته مقام دوم را در حوزه اعتبارات استانی داشته و برای بدست آوردن این مقام تلاش زیادی کردیم، دو سال پیاپی در این خصوص جایگاه نخست را کسب کرده و فاصله چندانی با بوشهر نداشتیم.

وی اضافه کرد: از روستاها گرفته تا بخش های مختلف اجرایی، برای جذب اعتبارات پیگیری می کنند، اولویت مسئولین باید با اولویت هنرمندان یکی شود، اگر بخواهید گوشه ای بنشینید و انتظار داشته باشید که مسئولین به سمت شما بیایند، نتیجه ای حاصل نمی شود، پس شما باید پیگیر مطالبات خود باشید، ابتدا یک سوزن به خود زده و سپس یک جوالدوز به دوستان، ما باید مراجعه کرده و شما نیز باید پیگیر مطالبات خود می‌بودید.

فرماندار دشتستان ادامه داد: با هنر فاصله زیادی ندارم، در حوزه هنر شهرستان کم کاری صورت گرفته و باید عقب افتادگی ها جبران شود، خانواده ارشاد نباید مظلوم واقع شوند، باید کمک کرد تا استاندارد های لازم برای اماکن فرهنگی ایجاد شود.

وی تصریح کرد: برای احداث اماکن فرهنگی، در گام نخست باید زمین را اخذ و سپس به دنبال جذب اعتبار ساخت آن باشیم، در بخش اول اماکن موجود باید حفظ شده و بعد به دنبال ادامه برنامه ها باشیم، باید هزینه های اماکن فرهنگی و هنری گرفته شود.

بنافی ادامه داد: معمولا یک فرماندار بودجه های عمرانی را در اختیار داشته و می تواند تسهیل‌گر موضوع باشد اما قانونگذار شهر را به شهردار و شورا سپرده و تعیین تکلیف اعتبارات را متوجه آنها کرده است.

وی افزود: کسری از هزینه ها مربوط به هنر و هزینه های اجتماعی است، من با دیدگاه ایجاد توازن موافق بوده و مطالبه گری هنرمندان باید جدی گرفته شود، شما باید خواسته های خود را مطالبه کرده و وظیفه ذاتی پرداخت پول نیز برای ما وجود دارد، این تکلیف قانونی است و نباید منتی بابت آن باشد.

فرماندار دشتستان اضافه کرد: متأسفانه منِ فرماندار، در توان ندارم که از جیب خود کمک کنم که اگر داشتم قطعا پرداخت می کردم، توزیع اعتبارات باید متوازن و عادلانه بوده و همه سهم داشته باشند، پس مطالبات باید جدی گرفته شود، ما سعی می‌کنیم اعتبارات را تقویت کنیم، قول می دهیم سال آینده توجه بهتر و بیشتری در این خصوص شود.

وی اذعان داشت: در حوزه عمرانی، ایجاد زیرساخت های لازم فرهنگی را پیگیری می‌کنیم اما باید صبور باشید، گرفتاری ها در این دولت زیاد است، در تعامل باشید تا ساز و کارها مشخص شود، در تبصره ۱۶ توانستیم ۹۴ درصد از اعتبارات را جذب کنیم.

بنافی تصریح کرد: هنر مدیرکل و رئیس اداره ارشاد است که ساز و کارها را پیدا کرده و ما نیز به شما کمک خواهیم کرد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ajax-loader