true

ویژه های خبری

true
    امروز پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

دشتستان بزرگ: در پی افزایش وقوع سرقت قطعات و لوازم داخل خودروهای پارک شده در حاشیه خیابان های شمال غربی مشهد، گروه ویژه ای از نیروهای تجسس کلانتری معراج با هدایت مستقیم سرگرد امیررضا فعال (رئیس کلانتری) وارد عمل شدند و عملیات گسترده ای را برای شناسایی عاملان سرقت های مذکور آغاز کردند. بررسی مقدماتی سرقت های مذکور بیانگر آن بود که سارقان از شیوه «کلاف کشی» برای دستبرد به محتویات داخل خودروها استفاده می کنند. این موضوع نشان می داد که پلیس با یک باند حرفه ای روبه رو است و آن ها بیشتر به خودروهایی دستبرد می زنند که سیستم های صوتی و باندهای ضبط و پخش گران قیمت را روی خود دارند.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ گزارش روزنامه خراسان حاکی است، همین سرنخ مهم کافی بود تا نیروهای انتظامی با استفاده از راهنمایی و تجربیات ارزنده سرهنگ احمد نگهبان (رئیس پلیس مشهد) به انجام تحقیقات غیرمحسوس در فروشگاه های لوازم صوتی حاشیه شهر بپردازند چرا که احتمال فروش این گونه لوازم در جمعه بازارها و پاتوق های موادمخدر بعید به نظر می‌رسید. بنابراین گروه تخصصی افسران دایره تجسس، آموزش های لازم برای رصد برخی از فروشگاه های لوازم صوتی را نیز به مال‌باختگان ارائه دادند و خود نیز بازبینی دوربین های مداربسته را برای یافتن سرنخی از سارقان آغاز کردند.

در حالی که نتیجه این بازبینی ها به پراید سفید رنگ «۱۱۱» رسیده بود که در اطراف بسیاری از محل های وقوع سرقت دیده می‌شد، ناگهان یکی از مال‌باختگان سراسیمه وارد کلانتری شد و از چسب دوقلویی سخن گفت که برای ترمیم شکستگی قسمتی از سیستم صوتی گران قیمت خود، استفاده کرده بود.

این مرد جوان به سرگرد قنبری (رئیس دایره تجسس کلانتری معراج) گفت  برخی از قطعات سرقتی خودروی خود را در یکی از فروشگاه های لوازم صوتی در بولوار توس شناسایی کرده است و هنوز نقطه ترمیمی با چسب دوقلو،   روی سیستم صوتی وجود دارد! با کسب این خبر، بی درنگ گروه عملیاتی با هماهنگی قاضی خدابنده (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) به طرف فروشگاه مذکور حرکت و با مشاهده لوازم صوتی مورد ادعای مال‌باخته، فروشنده را به اتهام مالخری دستگیر کردند. این جوان که به مقر انتظامی هدایت شده بود، در بازجویی ها گفت لوازم صوتی گران قیمت را از جوان ۲۱ ساله ای به نام «دانیال» خریده است که همواره سوار بر یک دستگاه پراید ۱۱۱ سفیدرنگ تردد می کند.

چسب دوقلو باند 111 مشهد را لو داد!

جمله آخر فروشنده دیگر جای تردیدی باقی نگذاشت که پلیس به سرنخ مهمی از باند «۱۱۱» رسیده است چرا که در بررسی های تخصصی آنان در محل های سرقت، وجود پراید «۱۱۱» نقطه تاریک این ماجرا بود!

با به دست آمدن این اطلاعات، بی درنگ گروه عملیاتی نیروهای انتظامی به طرف منطقه «کشف» در شهرک نوید حرکت کردند و مخفیگاه دانیال را به محاصره درآوردند اما او با مقاومت در برابر پلیس، سعی کرد با جنجال آفرینی از چنگ آن ها بگریزد که در نهایت با شلیک چند تیر هوایی، زمین گیر شد و در حالی به دایره تجسس کلانتری انتقال یافت که در بازرسی از مخفیگاه وی پراید «۱۱۱» با پلاک مخدوش کشف شد.

متهم پرونده سرقت های «کلاف کشی» که جوان ۲۵ ساله ای را به عنوان سردسته باند «۱۱۱» معرفی می کرد با مشاهده اسناد و مدارک انکارناپذیر گفت: از حدود ۶ ماه قبل دستبرد به خودروها را با پیشنهاد «علی – الف» آغاز کردیم و در مناطق، توس، سجاد، معلم، عبدالمطلب، آبکوه، امامت و… به خودروها دستبرد می زدیم اما هنگام سرقت، جوانی به نام سبحان رانندگی پراید ۱۱۱ را به عهده داشت و هر بار مبلغی را به عنوان دستمزد رانندگی به او می دادیم!

طولی نکشید که کارآگاهان مخفیگاه متهم ۲۵ ساله را نیز در محله «کشف» بازرسی   و اموال و قطعات سرقتی زیادی را از مخفیگاه وی کشف کردند. در همین حال یک دستگاه پژوی نوک مدادی نیز در مخفیگاه وی وجود داشت که بررسی ها نشان داد اعضای این باند، خودروی مذکور را نیز خرداد گذشته از بولوار رسالت سرقت کرده اند و با پلاک جعلی از آن استفاده می کردند.

بنا به این گزراش در ادامه این عملیات، سبحان (عضو دیگر باند) نیز در همان محله به دام افتاد و مشخص شد که اعضای این باند، بچه محل هستند و سرقت های زیادی را در برخی از مناطق شهر انجام داده‌اند.واکاوی پلیس مشهد درباره جرایم اعضای این باند شب رو همچنین نشان داد آن ها با کج کردن در خودروها (کلاف کشی) علاوه بر محتویات و قطعات خودرو به صندوق عقب خودروها نیز دستبرد می زدند که در بازرسی از مخفیگاه های آنان اموال سرقتی دیگری نیز کشف شد.

یادآوری می شود ، تاکنون ۹ تن از مال باختگان از اعضای این باند شکایت کرده اند. بررسی های بیشتر در حالی ادامه دارد که متهمان با دستور مقام قضایی روانه زندان شده اند.

منبع: خراسان

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ajax-loader