true

ویژه های خبری

true
    امروز پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

دشتستان بزرگ: بازیگر سرشناس بریتانیایی می‌گوید به دلیل از دست دادن بینایی، بازیگری برایش ناممکن شده است.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از خبرگزاری مهر؛ جودی دنچ بازیگر سرشناس بریتانیایی در طول چندین سال اخیر بارها در مورد وضعیت خراب دید چشم‌هایش صحبت کرده است. این بازیگر ۸۸ ساله در گفتن واقعیت و سخت بودن خواندن خطوط دیالوگ‌هایش با طرفدارانش کاملا راستگو بوده است.

دنچ به تازگی در یک مصاحبه جدید گفته است به دلیل از دست دادن بینایی، دیگر خواندن خطوط دیالوگ‌هایش ناممکن شده است. این در حالی است که او پیشتر به خاطر داشتن حافظه‌ای که از آن به عنوان عکاسی از فیلمنامه یاد می‌شد، شهرت داشت.

خانم بازیگر بینایی‌اش را از دست داد

این بازیگر کهنه‌کار گفت: حالا باید ماشینی پیدا کنم که هم خط‌های دیالوگ‌هایم را به من بگوید وهم بگوید حالا نوبت کدام دیالوگ است. در حالی که حافظه‌ای دارم که عادت به عکاسی از فیلمنامه دارد و همین حالا می‌توانم تمامی «شب دوازدهم» را بازی کنم.

وی پیشتر هم در مصاحبه‌ای با بنیاد ویژن که موسسه‌ای خیریه درباره از دست رفتن بینایی در بریتانیاست، گفته بود از دوستانش می‌خواهد تا با خواندن فیلمنامه‌های جدید به وی کمک کنند تا او آنها را به خاطر بسپارد.

دنچ آن زمان گفته بود خلاصه می‌توانی راهی پیدا کنی که بتوانی کارهایی را که برایت دشوار است انجام دهی و من حالا از طریق تکرار و تکرار دیالوگ‌هایی که دوستان برایم می‌خوانند آنها را یاد می‌گیرم و به خاطر می‌سپارم.

دنچ هنوز روحیه خوبی دارد و حتی درباره اینکه چگونه از دست دادن بینایی‌اش گاهی موجب شده تا لحظات طنزی در مکان‌های اجرا خلق شود، صحبت کرده است. وی گفت: چند سال پیش با کنت برانا «داستان زمستان»‌ را اجرا می‌کردم و در نقش پائولینا روی صحنه رفته بودم و بعد از سه هفته اجرا، وی به من گفت باید برای هواداران یک سخنرانی انجام دهم. در پایان او به من گفت: اگر قرار بود حرف‌هایت را خطاب به کمی آن‌ طرف‌تر بیان می‌کردی فقط داشتی با من حرف می‌زدی نه با هواداران!

جودی دنچ سال ۲۰۲۲ برای بازی در نقش مکمل «بلفاست» ساخته کنت برانا نامزدی اسکار را کسب کرد. وی به تازگی نقشی کوتاه در کمدی موزیکال «سرزنده» با بازی ویل فارل و رایان رینولدز اجرا کرد و بازیگر درام «هاله‌لویا» ریچارد آیر در سال ۲۰۲۲ بود که با اقتباس از نمایشی به همین نام از آلن بنت ساخته شد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ajax-loader