true

ویژه های خبری

true
    امروز پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

دشتستان بزرگ: وزارت کشاورزی برزیل می‌گوید، ایران، اردن و تایلند به طور موقت واردات گوشت گاو از سراسر این کشور را متوقف کرده‌اند، زیرا مقامات برزیل در حال بررسی یک مورد ابتلا به بیماری جنون گاوی از ایالت پارا در این کشور هستند.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ این وزارتخانه همچنین دیروز پنجشنبه در بیانیه‌ای تایید کرد که روسیه نیز واردات گوشت از ایالت پارا را پس از کشف یک مورد بیماری جنون گاوی در این ایالت متوقف کرده است.

علاوه بر این، برزیل صادرات گوشت گاو به چین را به منظور اجرای شروط یک توافق تجاری متوقف کرده است.

این وزارتخانه اعلام کرد که تنها یک کارخانه بسته بندی گوشت در پارا وجود دارد که مجاز به فروش محصولات گوشت گاو به روسیه است.

برزیل در حال بررسی یک مورد آنسفالوپاتی اسفنجی شکل گاوی (BSE) در یک حیوان نر ۹ ساله از ایالت پارا است. به دنبال کشف این مورد ابتلا که در ۲۰ فوریه گذشته اعلام شد، فروش گوشت گاو برزیلی به چین هم ممنوع شد.

این حیوان معدوم شد و مقامات منتظر نتایج آزمایش هستند تا مشخص شود که آیا به شکل کلاسیک این بیماری مبتلا شده است یا اینکه یک بیماری غیر معمول است که می‌تواند خود به خود در دام رخ دهد و به خوردن خوراک آلوده به پریون بستگی ندارد.

شکل کلاسیک بیماری جنون گاوی خطرناک‌تر در نظر گرفته می‌شود، زیرا شامل آلودگی با پروتئین پریون است و می‌تواند منجر به ممنوعیت تجارت آن در حد گسترده شود.

برزیل به بیش از ۱۵۰ کشور جهان گوشت گاو و مرغ صادر می کند و یکی از بزرگترین صادرکنندگان گوشت قرمزز در جهان است.

منبع: تجارت‌نیوز

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ajax-loader