true

ویژه های خبری

true
    امروز پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

دشتستان بزرگ: جایی که آکنه روی صورت شما ظاهر می شود نشان می دهد که مشکل داخلی به کدام عضو مرتبط است. در حالی که در یک دنیای عالی همه چیز به راحتی به هم متصل می شود، واقعیت این است که آکنه می تواند کمی پیچیده تر باشد. به همین دلیل نقشه آکنه صورت کاربرد دارد.

نقشه آکنه درباره سلامتی به شما چه پیامی می‌دهد؟

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از روزیاتو، ما می‌دانیم که آکنه در واقع یک بیماری پیچیده پوستی چندعاملی است که تا حدی از فرآیندهایی که در پوست اتفاق می‌افتد، معمولاً در نتیجه مستقیم سیگنال‌های داخل بدن ظاهر می‌شود. خود بدن می‌تواند این سیگنال‌ها را به دلایل طبیعی مانند هورمون‌های طبیعی ارسال کند یا می‌تواند توسط احساسات، استرس، غذا و دارو تحریک شود.

نقشه آکنه درباره سلامتی به شما چه پیامی می‌دهد؟

روندهای خاصی از آکنه در مناطق خاص وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا ریشه مشکل را پیدا کنید. نوع آکنه اگر نگوییم بیشتر از محل پدید آمد آن، لااقل به همان اندازه مهم است، آکنه کیستیک عمیق، بدون توجه به اینکه در کجای صورت شما ظاهر می شود، درمان متفاوتی با جوش های سرسیاه دارد. البته، افراد با هم متفاوت هستند و عواملی مانند آلرژی، رژیم غذایی، محیط و ژنتیک در ایجاد آکنه نقش دارند.

پوست عضوی است که اغلب مشکلاتی را که در داخل بدن اتفاق می‌افتد منعکس می‌کند. اگر با آکنه های دائمی و فراتر از بروز گاه به گاه دست و پنجه نرم می کنید، بهترین گزینه مراجعه به متخصص پوست است. اما اگر به‌دنبال این هستید که همان جوش های گاه به گاه را نیز از بین ببرید، نقشه آکنه صورت یک شروع عالی برای درک آنچه در زیر سطح اتفاق می‌افتد است.

جوش یا آکنه در خط مو

نقشه آکنه درباره سلامتی به شما چه پیامی می‌دهد؟

نگاهی دقیق تر به محصولات موی خود داشته باشید. برخی محصولات مو غلیظ هستند و موادی بر پایه روغن دارند. این ویژگی به نوبه خود مانع از خروج روغن طبیعی یا سبوم در فولیکول های مو می شود و در نتیجه باعث ایجاد جوش می شود. هنگام استفاده از محصولات مو، استفاده از محصولات موی غیر کومدوژنیک استفاده کنید.

جوش یا آکنه بر روی گونه ها

نقشه آکنه درباره سلامتی به شما چه پیامی می‌دهد؟

جوش‌های روی گونه‌های شما می‌توانند از لحاظ زیبایی بدترین باشند، اما خوشبختانه معمولاً دلیلی کاملاً ساده دارند. جوش‌های روی گونه‌های شما اغلب با روبالشی، تلفن و انگشتان کثیف مرتبط است. حتماً حداقل هفته ای یکبار روبالشی خود را تعویض کنید، تلفن خود را اغلب ضدعفونی کنید یا از هدفون برای برقراری تماس استفاده کنید و دستان خود را از صورت خود دور نگه دارید.

جوش یا آکنه بر چانه و فک 

نقشه آکنه درباره سلامتی به شما چه پیامی می‌دهد؟

وقتی صحبت از آکنه می شود، هیچ چیز قطعی نیست، اما جوش های روی چانه و فک شما به طور کلی آکنه هورمونی در نظر گرفته می شود. نوسانات هورمون ها و آندروژن های اضافی غدد چربی را بیش از حد تحریک می کند و منافذ را مسدود می کند. این گرفتگی ها سپس منجر به جوش های قرمز و ملتهب می شوند که اغلب در نیمه پایینی صورت شما قرار می گیرد که می تواند یک هفته قبل یا بعد از قاعدگی یا همراه با شروع یا توقف قرص‌های ضدبارداری رخ دهد.

نقشه آکنه درباره سلامتی به شما چه پیامی می‌دهد؟

سلامت روده همچنین می تواند بر هورمون ها تأثیر بگذارد. اگر آکنه هورمونی فراتر از یک یا دو جوش را تجربه می‌کنید، به یک متخصص پوست مراجعه کنید تا یک برنامه درمانی که ممکن است شامل رژیم غذایی، درمان‌های موضعی یا داروهای خوراکی باشد، دریافت کنید. برای درمان از محصولاتی استفاده کنید که اسید سالیسیلیک یا بنزوئیل پراکسید داشته باشند.

آکنه یا جوش روی بینی یا بین ابروها

نقشه آکنه درباره سلامتی به شما چه پیامی می‌دهد؟

هم پیشانی و هم بینی، دارای غدد چربی هستند که می‌تواند منجر به جوش‌های سر سیاه و سرسفید شود. استرس همچنین می‌تواند آکنه را در این مناطق تشدید کند، زیرا هورمون‌های استرس باعث هجوم روغن به ناحیه‌ای که از قبل چرب است، می‌شود. دست‌های خود را از صورت خود دور نگه دارید و از محصولات غیر کومدوژنیک استفاده کنید تا منافذ پوست تا حد ممکن شفاف بماند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ajax-loader