true

ویژه های خبری

true
    امروز سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

دشتستان بزرگ: چینی ها قصد دارد ستاره‌های مشهور فوتبال آسیا را روبه روی هم قرار بدهند.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ همه ساله بهترین بازیکنان آسیا مورد توجه روزنامه مشهور چینی، تیتان اسپورت قرار می‌گیرند. این روزنامه که بزرگترین روزنامه ورزشی کشور چین محسوب می‌شود، نزدیکی‌های ژانویه از خبرنگاران مشهور فوتبال آسیا نظر می‌گیرد تا بهترین بازیکن آسیا را انتخاب کند.

این فصل هم، چنین اتفاقی رخ داد و سون دوباره توانست این عنوان مهم را به دست بیاورد. مهدی طارمی هم یکی از گزینه‌های اصلی بود اما نتوانست از بال کره‌ای تاتنهام پیشی بگیرد و به سلطه چند ساله او بر فوتبال آسیا پایان بدهد.

چینی ها در انتظار جواب طارمی/ ۳ فوق ستاره فوتبال آسیا روبه رو هم قرار می گیرند

بسیاری پیش‌بینی می‌کردند امسال با درخشش طارمی در پورتو و تیم‌ ملی، مهاجم ایرانی بتواند نوار یکه‌تازی سون هیونگ مین را پاره کند، اما این اتفاق رخ نداد. حتی در غیر این صورت نیز عملکرد درخشان ستاره‌های تیم‌ ملی ژاپن در جام جهانی، شانس آنها برای گرفتن این جایزه را بیشتر کرده بود، اما در نهایت سون دوباره به جایزه مرد سال آسیا رسید.

با این حال مهدی طارمی موفق شد بالاتر از سالم الدوساری ستاره تیم‌ ملی عربستان، کیم مین جائه مدافع کره‌ای ناپولی، دومین بازیکن برتر قاره در سال ۲۰۲۲ شود. اهمیت این دستاورد طارمی از آن جهت بالا بود که او علاوه بر ستاره عربستان و تیم‌ ملی کره، بالاتر از تمام بازیکنان ژاپنی این فهرست قرار گرفت. کائورو میتوما وینگر ۲۵ ساله تیم برایتون با قرارگیری در رتبه پنجم، موفق شد بهترین بازیکن کشورش باشد و بعد از او به ترتیب دایچی کامادا، ریتسو دوآن و تاکهیرو تومیاسو حضور داشتند.

چینی ها در انتظار جواب طارمی/ ۳ فوق ستاره فوتبال آسیا روبه رو هم قرار می گیرند

این جایزه از سال ۲۰۱۳ با انتخاب داوران تیتان اسپورت به بهترین بازیکن آسیا تعلق پیدا می‌کند و تاکنون سون هیونگ مین ۸ بار (شش بار متوالی)، شینجی اوکازاکی و کیسوکه هوندا هر کدام یک بار برنده نظرسنجی شده‌اند. البته سعید عزت‌اللهی، دیگر بازیکن ایرانی حاضر در لیست بود که توانست بیست و سومین بازیکن برتر قاره آسیا لقب بگیرد.

اینها مقدمه‌ای بود برای یک نکته اصلی؛ نشریه تیتان اسپورت قصد دارد ستاره‌های اول تا سوم این لیست را با استفاده از تماس اسکایپی مقابل هم قرار بدهد و آنها با یکدیگر گپ بزنند. به همین دلیل سون هیونگ مین، مهدی طارمی و سالم الدوساری احتمالاً در یک لایو زنده با هم روی خط می‌آیند تا هم به سؤالات نشریه تیتان اسپورت پاسخ بدهند و هم با یکدیگر صحبت کنند.

این اتفاق احتمالاً زمانی رخ می‌دهد که این سه بازیکن دغدغه‌ای برای حضور در مسابقات نداشته باشند و روزهای پرفشار بازی در چند تورنمنت مختلف را سپری کنند. سون در مقطع فعلی برای تاتنهام در لیگ برتر بازی می‌کند و البته این تیم تلاش می‌کند بتواند سهمیه حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند. این تیم در لیگ قهرمانان این فصل نیز به مرحله یک‌هشتم نهایی رسیده و بازی رفت را یک بر صفر مقابل میلان شکست خورده.

به همین دلیل شاید در حال حاضر زمان مناسبی برای این مصاحبه نباشد اما به گفته چینی‌ها سون و سالم الدوساری به این پیشنهاد جواب مثبت داده‌اند و فقط مهدی طارمی مانده که باید با حضور در گفت‌وگوی اسکایپی موافقت کند. پیش‌بینی این است که گفت‌وگوی سه ستاره ایرانی، کره‌ای و عربستانی فوتبال آسیا که محبوبیت بالایی هم میان هواداران دارند، جذاب از آب در بیاید. شبیه به مصاحبه‌های صریح و بدون کلیشه برنامه‌های اروپایی که بازیکنان از هر دری صحبت می‌کنند و احتیاط را کنار می‌گذارند.

منبع: روزنامه ایران ورزشی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ajax-loader